Urząd Miejski w Andrychowie

Stół Wielkanocny
fot. Adam Ochocki

Stół Wielkanocny na Kocierzu

AAA
25 marca 2013, 12:37 | Region | Kultura | żródło: Nowiny
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Andrychowa po raz trzynasty przygotowało konkurs „Stół Wielkanocny”. Impreza odbyła się w sobotę, 23 marca w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym Kocierz, gdzie swój kulinarny kunszt zaprezentowało ponad 20 kół. Grand Prix konkursu zdobyły panie z KGW Gierałtowiczki, a pierwsze miejsce – gospodynie z Głębowic.
„Stół Wielkanocny” to jedna z najważniejszych imprez, jakie panie z SGW Andrychów organizują w każdym roku. Przygotowane przez nie specjały to nie tylko niezwykle smaczne potrawy, ale też wyjątkowo estetycznie urządzone stoły. Po każdym konkursie goście mogą osobiście pokosztować wszystkiego, i tak też było w tym roku… Próbowaliśmy, było wyśmienicie.
Imprezę poprowadziła pani Czesława Wojewodzic, prezeska SGW, która przywitała wszystkich gości i podziękowała darczyńcom, którzy ufundowali nagrody – w sumie warte 10,5 tysiąca złotych. Pani prezes podziękowała też wszystkim gospodyniom, które przygotowały wszystkie wyśmienite potrawy.
Oprócz konkursu na najpiękniejszy i najsmaczniejszy stół wielkanocny (Grand Prix dl Gierałtowiczek), odbyły się też inne konkursy. Najlepszą nalewkę (Nalewka Dziadka Tadka) zrobiły gospodynie z Andrychowa. Najpiękniejszą palmę stworzyły panie z Inwałdu, a najładniejszy koszyk ze święconką – gospodynie z Głębowic. Z kolei w kategorii stroików wielkanocnych najwyżej oceniono stroim zrobiony przez reprezentantki KGW Roczyny.
Imprezę uświetnił występ chóru „Magnolia” z Nidku.
źródło: Nowiny
nasza klasa

Zobacz również

© 2012 Urząd Miejski w Andrychowie
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)